PORADY DUSZPASTERZA

 

 

OSTATNIA AKTUALIZACJA - POGRZEB:    19 marca 2005

 

Zgodnie z planem śmierć tej witryny miała nastąpić

nie wcześniej niż w Wielki Piątek 25 marca o godz. 15,00,

 jednak z satysfakcją powiadamia się Szanownych Czytelników,

iż padła z głodu (od dawna nie dożywiana) już dzisiaj, 19 marca.

Została umieszczona w kryształowej trumnie,

jaką są formaty PDF i CHM (zob. hiperłącze poniżej).

Panu Krzysztofowi - jednemu z Czytelników -

z serca dziękuję za tak wspaniałą trumnę,

za ubranie nieboszczki i wpakowanie jej do tej trumny.

 Można ją obejrzeć w programie Acrobat Reader (wersja PDF) lub korzystając z Pomocy Windows (wersja CHM) w swoim własnym komputerze po uprzednim jej przeniesieniu, lecz bez naruszania zwłok - jest zmumifikowana na amen. Nie trzeba do przeniesienia wynajmować czterech ludzi, gdyż jest bardzo lekka: waży tylko 1,8 MB (PDF - spakowana jako ZIP, zaś rozpakowana nieco więcej) i 848 kB (CHM). Do trumny trzeba najpierw wpuścić mysz (komputerową), która ją otworzy, a następnie użyć polecenia ZAPISZ.

W przypadku wersji PDF - warto przed potwierdzeniem rozpakowania wskazać miejsce w swoim komputerze, gdzie trumna ma być umieszczona - najwygodniej Pulpit. Gdy go nie wskażemy, zostanie umieszczona na dysku C:\.

W przypadku wersji CHM - po pobraniu, do otwarcia wystarczy kliknięcie myszą na PoradyDuchowe.chmUWAGA: Instrukcja dostosowania czcionki w wersji CHM do przeglądania i wydruku:

Może się zdarzyć że czcionka oglądanego na ekranie dokumentu w programie Pomoc okaże się nieproporcjonalnie duża na wydruku. W takim przypadku należy zastosować jedną z metod zmiany rozmiaru czcionki (efekt będzie widoczny zarówno na ekranie jak i wydruku):
  • czytelnicy którzy dysponują myszą z rolką ("przewijakiem") mogą wykorzystać następującą metodę: po uprzednim wybraniu lewym przyciskiem myszy tej części okna w której wyświetlana jest treść pamiętnika - po naciśnięciu i przytrzymując klawisz CTRL należy jednocześnie wykorzystać rolkę - ruch w górę spowoduje powiększenie czcionki a ruch w dół - zmniejszenie
  • tym z czytelników którzy nie mają myszy z rolką pozostaje obejście problemu w następujący sposób:
    • najpierw należy zamknąć program Pomoc wyświetlający PoradyDuchowe.chm (jeśli jest włączony)
    • następnie uruchomić program Internet Explorer
    • zmiany rozmiaru czcionki w tym programie wpłyną na jej wyświetlanie w programie Pomoc - wybieramy więc w Internet Explorer z menu "Widok->Rozmiar tekstu" dogodniejszą pozycję - jeśli wyświetlana czcionka w programie Pomoc była za mała to należy wybrać większy rozmiar (np. "Większa") niż obecnie wybrany (np. "Średnia")
    • uruchomić ponownie PoradyDuchowe.chm (uwaga: przed każdą próbą zmiany rozmiaru czcionki w programie Internet Explorer należy wyłączyć program Pomoc)
W ten sposób można dostosować wielkość czcionki dla całego pamiętnika do określonych warunków, tj. np. w przypadku chęci drukowania czcionkę zmniejszamy, a gdy okaże się np. za mała do czytania z ekranu, to ją powiększamy.


---===---


     PoradyDuchowe.exe (wersja PDF) :: PoradyDuchowe.chm