Książeczka w formacie A6 (zeszyciku do słówek) zawiera obrazki związane z każdą z 15 tajemnic, malowane przez matkę kilkorga dzieci, umiejącą kształtem i kolorem przemówić do najmłodszych apostołów Różańca. Każda z tajemnic „opowiedziana” jest w czterech rymowanych zwrotkach, których tekst może być także śpiewany na melodie niektórych znanych pieśni adwentowych, kolęd, pieśni pasyjnych i wielkanocnych. Dzieci łatwo uczą się wierszy na pamięć, znajdując w nich nie tylko obraz danej tajemnicy (w trzech pierwszych zwrotkach), lecz i praktyczne zastosowanie jej w osobistym życiu (w zwrotce czwartej).

Kilkakrotne (od 1997 roku) wznawianie nakładu może świadczyć o przydatności książeczki dla życia poszczególnych osób, rodzin, parafii, w katechizacji, przy zakładaniu „Podwórkowych kółek różańcowych". Wydawca: Edycja Świętego Pawła, ul. Siwickiego 7, 42-221 Częstochowa, tel. (034) 362*06*89, e-mail: edycja@paulus.pl.

Przygotowane są do druku także Tajemnice Światła (część II Różańca), jednak Wydawnictwo nie jest zainteresowane ich drukiem (a więc poszerzonym nowym wydaniem). Wobec tego istnieją na razie tylko w internecie: TOM III - w przygotowaniu => ZOBACZ! (pozycja 12)

 

POWRÓT